Minecraft i mody - poradnik
Wyświetleń: 1934
Odpowiedzi: 2
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
SPIS TREŚCI
I. Wstęp
II. Gra
III. Minecraft Forge Mod Loader
IV. Mody

I. Wstęp
Jako że wiele osób nie wie jak zainstalować mody i chciało by mieć, a nawet są tacy, którzy nigdy o nich nie słyszeli to pomyślałem, że zrobię taki mały poradnik. Pokażę w nim jak "zainstalować" grę w wersji non-premium oraz wyposażyć ją w optifine i jakąś zgrabną minimapkę.

II. Gra
Kliknij tutaj -> [Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
[Zaloguj się danymi z serwera lub kliknij by się zarejestrować!]
<- aby pobrać launcher minecraft.
Gdy już to zrobisz, przenieś pobrany plik najlepiej na pulpit albo w inne miejsce tak byś miał/a do niego łatwy dostęp. Teraz wystarczy, że uruchomisz ten plik. W świeżo otwartym oknie ([Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
) podaj nick/login (Username), jakim chcesz się posługiwać. By nie powtarzać tego kolejnym razem, przejdź do zakładki Options ([Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
) i zaznacz Automatically login with selected username. Jeżeli przeszkadza Ci, że launcher jest w języku angielskim i chcesz zmienić na polski, wystarczy z listy wybrać Polszczyzna (pl). Możesz także od razu zaznaczyć opcję Automatically set the minecraft language to the launcher language (If available) by gra także była w języku polskim (chociaż nie zawsze to działa i trzeba sobie wtedy jeszcze raz ustawić język w grze). Gdy już wybierzesz interesujące Cię opcje, naciśnij przycisk Save i Restart by zapisać swoje ustawienia. Poprzednie okno zniknie, a pojawi się nowe ([Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
). Jeżeli jednak nie jesteś zadowolony/a ze swoich wyborów kliknij przycisk Wyloguj by zacząć od początku.
Kolejnym krokiem będzie wybór jednej z wielu wersji gry i aby to zrobić, kliknij przycisk Edytuj profil. Wersją, którą powinieneś/powinnaś, wybrać jest 1.12.1 ([Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
), a następnie Zapisz profil.
Dobrze więc skoro wszystko jest okej, nie pozostaje Ci nic innego, jak wcisnąć duży przycisk Graj by Twój minecraft się pobrał. Czas, w jakim gra zostanie pobrana, jest zależny od prędkości Twojego internetu, ale mimo to nie potrwa to zbyt długo.
A oto i Twoja gra ([Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
), jednak aby przejść do kolejnego etapu poradnika, musisz ją zamknąć. Dla osób, którym wcześniejsza opcja z ustawieniem języka na polski niezadziałała:
Options... -> Languages... -> Polski (Polska) -> Gotowe -> Gotowe

III. Minecraft Forge Mod Loader
Parafrazując Booyah: Jeśli wydaje Ci się, że to była najtrudniejsza część, to wiesz co? Masz rację! Wydaje Ci się..
<- aby pobrać Minecraft Forge Mod Loader.
Po ukończonym pobieraniu uruchom plik i kliknij OK ([Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
). Poczekaj, aż pobiorą się i zainstalują potrzebne biblioteki ([Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
).
Uruchom launcher minecraft, który pobrałeś/aś w punkcie II tego poradnika i kliknij Edytuj profil ([Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
). Następnie zmień wersję minecraft na 1.12.1-forge1.12.1-14.22.1.2478 i kliknij Zapisz profil ([Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
). Już prawie koniec, no może przesadzałem, że będzie trudno. Uruchom grę, wybierając Graj. Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie uruchomi się gra ([Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
). Aby przejść do kolejnego punktu poradnika, ponownie musisz ją zamknąć. Plik pobrany w tym punkcie śmiało możesz skasować. Nie będzie on już do niczego potrzebny.

IV. Mody
<- aby pobrać Optifine do minecraft w wersji 1.12.1
<- aby pobrać Xaero's Minimap (Fair-Play) do minecraft w wersji 1.12.1
Uruchom launcher i kliknij Edytuj profil -> Otwórz .minecraft. Wejdź do folderu mods ([Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
). Niedawno pobrałeś/aś dwa pliki: OptiFine_1.12.1_HD_U_C6.jar i Xaeros_Minimap_FP1.14_Forge_1.12.jar - przenieś te pliku do folderu mods ([Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
). Zamknij folder, wróć do launchera i kliknij Zapisz profil a później Graj. Gdy gra się uruchomi ciesz się z możliwości optifine i posiadania całkiem fajnej minimapki.

KONIEC
Jakieś uwagi co by to jakoś pokolorować? Może coś jeszcze dodać? Ktoś jakieś pytania?
Nie pomagam przy instalacji cheatów bo się nigdy tym nie interesowałem i szczerze mówiąc nawet nie wiem jak to się robi.

Odpowiedz
Dałbym zdjęcia bezpośrednio, a nie jako linki.
I opisał dodatkowo wersję z LiteLoader zamiast Forge, którego osobiście używam z paroma modami :P

Ubi lex, ibi poena
Odpowiedz
Taki był pierwszy projekt ale nie zaszło to daleko bo uznałem, że słabo to wygląda :/ Później próbowałem w spoilerach ale też tak nie bardzo. W sumie.. zapomniałem na śmierć, że w bbcode również można zmieniać rozmiary obrazków. To jutro to poprawię i wstawię miniaturki a po kliknięciu będzie przenosić do pełnego obrazka bo bez szerszych możliwości nic nie zrobię :P

Zasadniczo to nie znam za dobrze Liteloader'a. Miałem go raz żeby mieć ulubioną minimapkę z radarem. I z tego co pamiętam to sam LL nie wystarczy do obsługi Optifine więc Forge i tak jest konieczny. Chyba, że coś się pozmieniało ;)

Wierzcie lub nie ale można powiedzieć, że dzień pisałem ten "mały" poradnik :P Chwilę wczoraj wieczorem i pół dnia dziś.

//
Tak się zastanawiam, może jest za dużo tekstu a za mało pokazane :P Tyle, że tu nie ma za wiele co pokazywać XD "Próbowałem" pozamieniać te linki w obrazki ale stwierdziłem, że mi się nie podoba i jestem dumny z takiej wersji jaka jest :P

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości Kontakt z właścicielem serwisu. Napisz do nas... Wyślij