Ankieta: Ekonomia / Handel (Usunięcie Prac)
Ankieta jest zamknięta.
Jedynie zmodernizować obecny /shop (Ceny/Itemy) + Usunięcie Prac
5.00%
1 5.00%
SklepyGraczy jedynie na Spawnie + Usunięcie /shop + Usunięcie Prac
20.00%
4 20.00%
Sklepy Graczy jedynie poza spawnem + Usunięcie /shop + Usunięcie Prac
35.00%
7 35.00%
Usunięcie /shop, brak sklepów Graczy + Dopracowany system wymian między graczami.+ Usunięcie Prac
5.00%
1 5.00%
Pozostawić bez zmian (Prace zostają)
35.00%
7 35.00%
Razem 20 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

nowy towar i renowacja sklepu
Wyświetleń: 3119
Odpowiedzi: 52
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tylko wszystkie prace mają tak jakby pasywny przychód za wykonywanie czynności ze swoich profesji. Kupiec będzie zdany tylko na siebie i swoje towary. Nie będzie on też zdobywał poziomu swojej profesji bo jak? Doksa da się? W zależności od pluginu do handlu nagradzać właściciela expem do pracy za transakcje wykonane przez innych graczy i własne ale nie w swoim sklepie?

Też uwielbiam takie systemy rywalizacji jak jobs czy mcmmo. Jeśli ktoś potrafi opracować racjonalny /shop który będzie miał sens to poprę jego pomysł. A szczerze mówiąc ja nie potrafię czegoś takiego przygotować.

Odpowiedz
Wydaje mi się to trochę niesprawiedliwe (praca kupiec), bo żeby coś sprzedawać gracz musiałby zrezygnować z innych prac. Czasem chcemy sprzedać tylko jeden rodzaj przedmiotu. No ale temat do dyskusji, i jak się to dopracuje to może się okazać, że nawet całkiem dobry system z tego wyjdzie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Osobiscie trochę się pogubiłem w całym tym wątku. Pojawiają się nowe propozycje, punkty widzenia całej sytuacji. Według mnie zaczyna się robić tutaj bałagan. Spróbujmy jakoś wypisać propozycje które dotychczas się pojawiły (odłóżmy narazie na bok kwestię, czy sklepy powinny być na spawnie, czy na działkach graczy. To jest obecnie drugożędna sprawa).

Ja widzę takie:

1. Cały system pozostaje bez zmian. Prace zostają, /shop zostaje, brak sklepów graczy.

2. Cały system pozostaje bez zmian. Jak wyżej, ale modernizujemy /shop. Tzn. dodajemy nowe itemy, albo usuwamy niepotrzebne.

3. Wprowadzamy sklepy graczy i całkowicie usuwamy /shop, oraz:
a) Zostawiamy prace, ale nieco zmniejszamy zarobki
b) Zostawiamy prace, wprowadzamy opłatę za prowadzenie sklepu lub działek
c) Zostawiamy prace, wprowadzamy pracę kupiec. Tylko kupiec może stawiać sklepy. Zmniejszamy zarobki za prace
d) Usuwamy prace, ale dajemy graczom możliwość sprzedawania niektórych swoich itemów (w ograniczonej ilości) serwerowi
e) Usuwamy prace, bardzo ograniczamy możliwości zarobku w inny sposób niż handel z innym (jakieś bonusy w /kit, albo za czas gry)

4. Wszystko usuwamy, wprowadzamy dopracowany system wymian między graczami.

Ostatni podpunkt (4) trochę ciężko mi przeanalizować, bo nie do końca rozumiem jak miałoby to wyglądać.

Czy są jeszcze jakieś opcje które pominąłem przez swoje niedopatrzenie? A może już jesteśmy zgodni, że niektóre już odrzuciliśmy?

Obawiam się również, że ankieta dołączona do tego wątku trochę straciła sens. np. obecnie wygrywa opcja, że wszystko zostaje jak jest, mimo że tak naprawdę więcej osób zaznaczyło opcję za wprowadzeniem sklepów graczy.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Na koniec może napiszę mój punkt widzenia. Najbardziej mi zależy na wprowadzeniu puktu 3. Chyba każdą z tych "podwersji" uważam za lepszą niż to co mamy teraz. Dla mnie jednak ten serwer to przede wszystkim survival. Czyli brak jakiegokolwiek sklepu byłby całkiem sensowną opcją (nie byłoby gotówki, gracze wymieniają się przedniotami jedynie z łapki do łapki). Są tutaj jednak dwa problemy. Po pierwsze, jest nas mało. I jak chcemy coś kupić, to jest mała szansa, że w danym momencie ktoś nam to sprzeda. Dlatego potrzebujemy sklepy graczy, aby móc kupować (sprzedawać) pod nieobecność sprzedającego (nas). Drugi problem: jeśli gracz A potrzebuje pewien przedmiot, i osoba B może go sprzedać, ale w zamian chce coś czego gracz A nie posiada. Dlatego musimy ustanowić jakąś wspólną walutę, gotówkę. Miałaby ona pośredniczyć wymianie, a nie być czymś, co możemy zdobyć na różne sposoby, żeby potem kupić to co nam się tylko podoba. Według mnie zarabiać powinno się dać tylko produkując przedmioty które inni gracze potrzebują, i je im sprzedając. Jaki jest sens sprzedawania tysięcy marchewek za gotówkę, skoro tak naprawdę nikt by tego nie kupił (w świecie survival). Dlatego pozostaję przy podpunkcie 3, wersji e).

Obawiam się że ta cała dyskusja szybko się nie zakończy

Odpowiedz
Dziękuję drzewiec za to podsumowanie tematu.
Mnie zastanawia jedno bo aktywnie prowadzimy tutaj dyskusję na temat różnych form handlu z innymi graczami i jak dotąd nie stwierdziłem by ktoś z osób uważających iż nie powinno być takiego systemu, udzielił się przedstawiając ku temu argumenty.

Początkowo proponując ten nowy rodzaj pracy myślałem głównie o resellu. Każda inna praca wymaga od gracza by ten był w grze. Kupiec nie zarabia tak jak inni na produkowaniu czegoś i nie musi być w grze by zarobić a jego zyski rozkładają się w czasie. Może np ustawić skup materiałów do alchemii a za jakiś czas wystawić na sprzedaż trochę drożej. Może również dogadać się z innym graczem, który nie jest kupcem, że będzie sprzedawał jego towar za odpowiednią prowizją albo zostanie dostawcą którejś z profesji. Pomysłów jest masa.

Również jestem za 3 i o dziwo za 4 ale to głównie z ciekawości jak by to wyglądało. Pierwszy problem, który przedstawiłeś doskonale znam bo dotyczy on np. mnie. Gram zwykle wcześnie rano i nie mam możliwości zdobyć przedmiotów od innych graczy bo ich nie ma..
Nie koniecznie tą wspólną walutą muszą być $. Przecież gra ma już w sobie troszkę z handlu - szmaragdy i wieśniacy. Może by tak wczuć się w ten klimat? Można je zdobyć kopiąc (kto tego nie robi?) bądź handlując z wieśniakami. Przedstawiłem również plugin opierający handel między graczami na szmaragdach. Wtedy pieniądz staje się zbędny.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości Kontakt z właścicielem serwisu. Napisz do nas... Wyślij
Menu