Ankieta: Ekonomia / Handel (Usunięcie Prac)
Ankieta jest zamknięta.
Jedynie zmodernizować obecny /shop (Ceny/Itemy) + Usunięcie Prac
5.00%
1 5.00%
SklepyGraczy jedynie na Spawnie + Usunięcie /shop + Usunięcie Prac
20.00%
4 20.00%
Sklepy Graczy jedynie poza spawnem + Usunięcie /shop + Usunięcie Prac
35.00%
7 35.00%
Usunięcie /shop, brak sklepów Graczy + Dopracowany system wymian między graczami.+ Usunięcie Prac
5.00%
1 5.00%
Pozostawić bez zmian (Prace zostają)
35.00%
7 35.00%
Razem 20 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

nowy towar i renowacja sklepu
Wyświetleń: 7339
Odpowiedzi: 52
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Plastian przeczytaj mój post w całości a nie akapitami to wtedy zrozumiesz Simle

Odpowiedz
(30.01.19, 19:10)darzamat napisał(a): [Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
[Zaloguj się danymi z serwera lub kliknij by się zarejestrować!]

Minusem jest to, że jedyną walutą są emeraldy z tego co się dowiedziałem. Towar za towar.
Aby postawić taki sklep należy postawić skrzynkę i wpisać komendę. Nad skrzynką pojawia się villager. Trzymając shift właściciel wchodzi do jego menu. Po umieszczeniu itemów w skrzyni pojawią się one w menu villagera. Tam wybieramy ile danego surowca ma być sprzedane i ile to będzie kosztowało emeraldów. Aby zrobić zakupy wystarczy prawy przycisk i otwiera się menu jak u zwykłego wieśniaka tyle, że z naszym towarem i cenami ;)

A tu np tradycyjny chestshop [Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
(1.12 ale co to dla Doksa xD eventualnie wersja dev)

[Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
Coś podobnego było chyba ostatnio no nie?

Odpowiedz
Plastian znalazłam chyba dość podobny plugin o jakim mówisz

.

Doks, chyba również obawiam się całkowitym usunięciem prac. Moim zdaniem prace owszem mogą zniknąć w momencie, gdy któraś z opcji nowych sklepów (chest shop, targowisko, whatever) wypali.

Odpowiedz
Wydaje mi się, że to był dokładnie ten plugin.

Zastanawiam się co w sytuacji remisu bądź niewielkiej różnicy głosów?

Odpowiedz
Tylko brak możliwości pracy też bedzie troszkę średni ;/ Bo chcesz coś kupić to jedynym sposobem będzie, że ktoś najpierw od Ciebie coś kupi... ;/ Chyba że jakieś towary npc będą skupować same dla siebie z jakimś limitem dziennym. ;)

Odpowiedz
Niestety musze sie zgodzić z devilem że wyłączenie prac będzie raczej kiepskim pomysłem ponieważ własnie jak on napisał gracze w pierwszej kolejności handlują miedzysobą i w wiekszości tranzakcji walutą jest kasa $.Jesli nie bedzie pracy ograniczy to handel miedzygraczami

Odpowiedz
Panowie mają świętą rację i wszyscy mamy to na uwadze choć o tym na razie nie piszemy. Jednak wspomnieliśmy już dlaczego nie mogą zostać w obecnej formie. Pieniędzy będzie przybywać i przybywać bez ujścia zewnętrznego co doprowadzi do niekiedy kolosalnych cen.
Myślę, że niewielkie zastrzyki gotówki w postaci nagród chociażby za /kod i być może jak było to dawniej w /kit nie zrujnują gospodarki w tak zawrotnym tempie jak zrobią to prace.
Jeżeli większa grupa osób uparcie chce pozostawić prace to przekonajcie Doksa by wprowadził opłaty za działki ;)
To jest trochę jak z hydrauliką. Na pewno wszyscy mają jakiś system ogrzewania w domu/ mieszkaniu. Idealnie do porównania nadaje się układ zamknięty gdzie woda(pieniądze) krąży w obiegu(handel gracz = gracz). Jeśli do obiegu będziemy dobijać coraz więcej wody wzrośnie nam ciśnienie w rurach. W przypadku układu otwartego(/shop bądź opłaty za działki) zadziała naczynie zbiorcze i będzie usuwać nadmiar. Jednak w układzie zamkniętym dojdzie do rozszczelnienia albo nawet rozsadzenia instalacji.
Mam nadzieję, że przedstawiłem rzetelnie sytuację bo nie jestem hydraulikiem i się na tym nie znam xD

Odpowiedz
(31.01.19, 20:05)Devil napisał(a): Tylko brak możliwości pracy też bedzie troszkę średni ;/ Bo chcesz coś kupić to jedynym sposobem będzie, że ktoś najpierw od Ciebie coś kupi... ;/

A czy nie na tym właśnie polega handel? Żeby coś kupić, muszę dać coś w zamian. To działa jak zwykła wymiana z łapki do łapki. Pieniądz jest tutaj tylko koniecznym środkiem pośredniczącym.

Myślę, że wprowadzanie gotówki w obieg za pomocą /kit to całkiem dobry pomysł. Wartość daje się całkiem łatwo zmienić (gdyby była zbyt niska/duża) i nagradza aktywnych graczy. Jednocześnie zniweluje znikającą gotówkę spowodowaną graczami opuszczającymi serwer.

Odpowiedz
Ja myślę żeby zlikwidować shop bo to survival

Odpowiedz
Siedziałam chyba nad tym całe południe żeby wymyślić sensowne wyjście z sytuacji i chyba wymyśliłam.

1) usunięcie prac to wcale nie jest takli głupi pomysł - nie oszukujmy się każdy gracz ma w grze już jakieś pieniążki więc zaczyna "z czymś". To coś co mamy w portfelach zacznie napędzać handel. Od razu uprzedzam nowi gracze na serwerze nie będą dostawali żadnych starter kitów. Gracze z większym stażem musieli się sami dorobić tego co będą wystawiali w sklepach. Więc dlaczego nowi gracze mieliby dostać wszystko na tacy? Jak survival to survival Grin

2) Plastian, pisałeś o nadwyżce gotówki - zgadzam się z Tobą. W pewnym momencie niektórzy gracze , który postawią swój sklep będą na swoich kontach mieli miliony. Proponuje by gracze posiadający swoje sklepy musieli opłacać swoje sklepy. W tych czasach odprowadza się nawet podatek od deszczówki, więc podatek od sklepu to normalna sprawa.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości Kontakt z właścicielem serwisu. Napisz do nas... Wyślij