Ankieta: Ekonomia / Handel (Usunięcie Prac)
Ankieta jest zamknięta.
Jedynie zmodernizować obecny /shop (Ceny/Itemy) + Usunięcie Prac
5.00%
1 5.00%
SklepyGraczy jedynie na Spawnie + Usunięcie /shop + Usunięcie Prac
20.00%
4 20.00%
Sklepy Graczy jedynie poza spawnem + Usunięcie /shop + Usunięcie Prac
35.00%
7 35.00%
Usunięcie /shop, brak sklepów Graczy + Dopracowany system wymian między graczami.+ Usunięcie Prac
5.00%
1 5.00%
Pozostawić bez zmian (Prace zostają)
35.00%
7 35.00%
Razem 20 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

nowy towar i renowacja sklepu
Wyświetleń: 3121
Odpowiedzi: 52
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Jeśli mogę się wypowiedzieć to:
Moim zdaniem chcąc trzymać się klimatów survivalu przedmioty dostępne w /shop powinny być na pewno droższe bo mam podobne zdanie co Kalokliw - wypasiony miecz za 50k to dość mała cena. Fajnie gdyby były dodane również inne przedmioty, które będą skierowane do innych klas - Łowca obecnie ma do kupienia wypasiony miecz, więc pozwólmy też górnikowi, drwalowi, wędkarzowi też mieć coś fajnego (a nie tylko oni będą z niego korzystać). Cóż, nie wymagajmy by farmer dostał super op motykę czy rzemieślnik darmowy warsztat :p
Lecimy dalej - pomysł ze sklepami jest fajny. Osobiście wolałabym żeby była to lokalizacja, gdzie są podstawione npc, z którymi można handlować. Każdy npc miałby przedmioty do zaoferowania w swojej profesji np. u górnika można kupować węgiel, żelazo, bloki za wysoką cenę zaś sprzedawać za znacznie bardziej okrojone ceny (kupując stack żelaza płacimy 6000 zaś sprzedajemy za 200, kupując stack kamienia płacimy 2000 zaś sprzedajmy za 20). Podane wyżej przeliczniki to tylko luźna propozycja więc prosze nie brać tego do serduszka GrinFajnie by było gdyby takie miejsce było na obszarze, na którym moża spokojnie rywalizować z innymi. Mam tu na myśli może inny świat bądź osobny warp tak by gracze przychodzący tam nie czuli się bezpiecznie bo każdy może nas zabić i okraść (w końcu to survival pvp, nie?) Oczywiście nie mowie, że ta lokalizacja była by miejscem zbiorowego mordu (proponuje tu może jakiś limit zabić czy coś w tym stylu) ale każdy gracz byłby uważny tym co przynosi ze sobą i jak długo tam jest.
Fajny jest też pomysł, który podkradłam z innego serwera mianowicie gracze za swoją prace dostają losowo tajemniczą skrzynkę - może tam być jakiś fajny miecz/kilof/wędka/rzadki blok/jedzenie ale może też być po prostu pusta skrzynia (ale to chyba pomysł na inny temat ;) )

Odpowiedz
Oczywiście, że możesz się wypowiedzieć bo po to autor założył ten temat.
"Moim zdaniem chcąc trzymać się klimatów survivalu przedmioty dostępne w /shop powinny" zniknąć :P Po prostu mam inną wizję survivalu. Tylko jest jak na razie nie realna przez ograniczenia mapy albo brak mapy surowcowej. Ostatecznie sklep w którym można jedynie kupować a nadmierny towar zbywać u innych graczy.
Wciąż nie jestem przekonany do tych itemów dla profesji. I wcale nie dla tego, że pominąłeś wypasioną motykę dla farmera oraz darmowy warsztat dla rzemieślnika bo są to moje główne profesje xD Po prostu ile by to nie kosztowało to każdą kwotę da się zarobić, a im dłużej to robisz tym krócej Ci to zajmuje czasu. W pewnym momencie więc każdy będzie zarabiał miliony i latał z wypasionym eq.
Ostatni pomysł jest w mojej ocenie całkiem spoko. Odpowiednio skrzynki dla każdej profesji i tak np:
- drwal - nic, drewno,sadzonki, liście lub różne siekiery
- górnik - nic, kamień, pochodnie, węgiel, żelazo, itd
- zaklinacz - nic, 1 książkę, 8 książek, 16 ....
itd. itd.
Tylko kiedy je przyznawać? Za lvl? Co gdy odchodzisz i bierzesz tę samą pracę? (w zasadzie nie głupi pomysł farmić skrzynki i sellać innym xD)

Odpowiedz
W sumie skrzynki niespodzianki dla każdej profesji są bardzo fajnym pomysłem lepszym niż sklep, tylko zamiast zdobywać je może po prostu kupować je zamiast tych itemów w sklepie? Tylko znów wpada tutaj ten problem że ktoś kto gra długo ma kasy jak lodu.

Najbardziej survivalowym podejściem byłoby zrezygnowanie z /shop i pozostawienie handlu na serwerze graczom dając im targowiska i możliwość tworzenia sklepów na swoich działach.

Odpowiedz
Biorąc pod uwagę Twoje "wizje survivalu" :p to pomysł Kalo może się faktycznie spisać. Wydaje mi się, że super pomysłem byłoby postawić handel na serwerze w postaci targowiska.
Pytasz na jakiej zasadzie miałyby wypadać skrzynki - hmmm... może fajnym pomysłem byłoby skalowanie się levelem. Tak by na pierwszym poziomie nie dostawać kilofa z V przy każdym enchancie. Wiadomo - im więcej kopiesz ->wiecej spędzasz czasu przy tym -> większa szansa na fajny loot. Początkowo może to być jedzenie czy inne pierdółki zaś na wysokich levelach szansa na fajny kilof się zwiększa. Może podam przykład tak by każdy się dobrze zrozumiał:
>Przychodzi sobie tashu na serwer.
>tashu postanawia zostać górnikiem bo lubi siedzieć jak kret pod ziemią i się nie pokazywać
>po godzinie obfitego kopania tashu osiąga 8lvl w profesji - cieszy się jak dziecko
>i następuje przełomowa chwila - z pojedynczego bloku wypada skrzyneczka a w niej 20 pochodni, 10 chlebów i jeden diament
>tashu dostaje zawału i postanawia kopać dalej
>po kilkudziesięciu levelach tashu dostaje w skrzyce kilof eff V i fortuną III. Nie poddaje się - kopie dalej
>tashu zostaje szefem mafii górników i osiąga level 100 bo przecież nie ma życia społecznego. Z jej skrzynki wypada kilof Unbreaking V, Eff V, Fortuna III (nie potrafie na szybko wymyślić kozackiego kilofu, wybaczcie :p )

Odpowiedz
Ja jestem raczej zwolennikiem handlu między graczami: sklepy na własnych działkach albo jakieś targowisko gdzie można wystawiać swoje propozycje - jak najbardziej za (trochę bardziej podoba mi się druga opcja).
Jednocześnie ograniczyłbym /shop do przedmiotów które naprawdę trudno jest zdobyć (oczywiście, w odpowiednio wysokiej cenie), ale co ważne: przedmiotów które faktycznie da się w grze zdobyć. Nie chciałbym widzieć w sklepie kilofów z wydajnością 10 itp. Jeśli to jest survival, to właśnie w taki 'survivalowy' sposób powinno się dać to wszystko zdobyć. Trochę ma to też związek z bonusami dla zawodów. Według mnie zdobywanie potrzebnych narzędzi jest częścią danej pracy, na którą również należy poświęcić nieco czasu, i chyba powinny to być "zwykłe" przedmioty.
Nie przepadam również za skrzyneczkami z losowymi nagrodami, ale widocznie jestem tutaj w mniejszości.

Chciałbym również zauważyć niedoskonałość obecnej formy zdobywania gotówki. Mianowicie jeśli ograniczymy /shop, i gracze nie będą z niego zbyt często korzystać, to zdobywająć walutę poprzez wykonywanie prac, już nigdy nie zniknie ona z obiegu. Ilość pieniędzy na serwerze będzie szybko rosnąć, co będzie skutkować spadnikem jej wartości. Wydaje mi się, że przedmioty wystawiane przez graczy będą coraz droższe, a może nawet wykonywanie zawodów stanie się kompletnie nieopłacalne. Może trochę przesadzam, ale wolałem się podzielić moimi obawami.

Odpowiedz
Pomysł bazaru w jednym miejscu nie podoba mi się bo moim zdaniem trochę zabija wolny handel i wymusza ujednolicenie cen przez sprzedających. Gdy masz stragany na swojej działce ustalasz ceny takie jak chcesz i nie patrzysz, że na straganie obok jest dużo niższa cena i nikt zapewne nie przyjdzie. Mając je u siebie jest spora szansa, że mamy coś taniego i nabywcy nie będzie chciało się biec pół mapy żeby kupić drugi item taniej i kupi go u nas trochę drożej. Stragany w jednym miejscu zabijają tę swobodę moim zdaniem.
W sprawie /shop zgadzam się całkowicie.
Dlatego uważam, że nie powinno być przedmiotów dla profesji.
Odnośnie tej niedoskonałości pisałem już z Doksem kilka tygodni temu. Wspomniał, że rozważa usunięcie prac jednak najwidoczniej zrezygnował ale nic też nie zrobił by pieniądze ubywały z naszych kont.
Skrzynki z nagrodami to jeden z zabawniejszych sposobów by wydawać ciężko zarobione pieniądze. Na poprzedniej edycji miałem ich 14 stacków i żadnej nie otwarłem. Przypadły xD

Odpowiedz
Sklep zawsze był czymś ważnym i trudnym do zbalansowania.
Jeżeli jest to skryptowy sklep bez udziału ludzi to albo nie będzie opłacalny, albo będzie zbyt drogi.
Na spawnie jest budynek "Centrum handlowe", jakby ktoś nie wiedział ;)
Sklep graczy wydaje się być okej, madzia ma swój sklep poza systemem i działa, ceny niskie to sporo ludzi przychodzi zainteresowanych.
Co do skryptowego, wystawianie mieczy ze wszystkimi buffami V za np. 50k jest trochę bez sensu, bo po co ci on? To nie jest serwer RPG czy tam nastawiony na PVP, zresztą jak już się zdobędzie to eq najlepsze to ciągle zabijając te same osoby można wyłapać banixa.
Dla mnie w sklepie mile widziane byłby rzadkie materiały np. gwiazda netheru za 10-100k jakoś tak, czaszki withera też po jakichś wysokich cenach, to byłoby spoko, surowce typu węgiel, żelazo, diamenty mogłyby być w przeliczniku 2:1 (Kupno:sprzedaż).
Sklepy graczy? Średnio mi się podoba, trzeba by było to jakoś ładnie zorganizować, lepiej mi się widza prywatne skrzynki gdzieś u siebie i wynajem w mieście

Odpowiedz
(28.01.19, 21:32)nergosu napisał(a): Dla mnie w sklepie mile widziane byłby rzadkie materiały np. gwiazda netheru za 10-100k jakoś tak, czaszki withera też po jakichś wysokich cenach, to byłoby spoko, surowce typu węgiel, żelazo, diamenty mogłyby być w przeliczniku 2:1 (Kupno:sprzedaż).

Właśnie takiego podejścia nie lubię :/ Ja i myślę, że drzewiec mamy bardziej survivalowe podejście. Te rzeczy można zdobyć w łatwy (bądź też nie) sposób ale można więc ja bym ich w sklepie nie umieszczał. Chcesz je to zdobądź, zabij albo kup od kogoś kto ma.

Szczerze mówiąc to nie wiem na co można by je wydawać by nie zepsuło to balansu rozgrywki. Wrzucając eq robi się mini RPG, dodając bloki mini freebuild i wychodzi takie nie wiadomo co. Tęsknię za czasami kiedy za działki się płaciło XD Nie wiem czemu wyszło to z mody.

Odpowiedz
Jak chcecie survival, to zlikwidujcie sklep, bo to się mija z celem.

Odpowiedz
Dla mnie sklepy, mają jakikolwiek sens , wyłącznie na serwerach typ sky bloki czy inne tematyczne. Surviwal to surviwal , sam sobie radz. Wszystko można zdobyć szukając lub wymianą pomiędzy graczami. Mnie sklep nie potrzebny . I tylko dla tego nie dostałem zawału po stracie całej nie małej kasy. A jeśli miał by już być, to powinien zawierać rzeczy mało dostępne lub nie osiągalne w normalnym trybie gry. Np, gdybym postanowił ozdobić sobie ogrodzenie domu samymi głowami smoków to w tedy sklep by miał sens, bo raczej nie są łatwe do zdobycia. Ato samo tyczy się jaj spałnujących , czy głowek innych mobków. Takie rzeczy można by kupować. co do innych pierduł , nie wice potrzeby.

Graffiti
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości Kontakt z właścicielem serwisu. Napisz do nas... Wyślij
Menu