Ankieta: Ekonomia / Handel (Usunięcie Prac)
Ankieta jest zamknięta.
Jedynie zmodernizować obecny /shop (Ceny/Itemy) + Usunięcie Prac
5.00%
1 5.00%
SklepyGraczy jedynie na Spawnie + Usunięcie /shop + Usunięcie Prac
20.00%
4 20.00%
Sklepy Graczy jedynie poza spawnem + Usunięcie /shop + Usunięcie Prac
35.00%
7 35.00%
Usunięcie /shop, brak sklepów Graczy + Dopracowany system wymian między graczami.+ Usunięcie Prac
5.00%
1 5.00%
Pozostawić bez zmian (Prace zostają)
35.00%
7 35.00%
Razem 20 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

nowy towar i renowacja sklepu
Wyświetleń: 7337
Odpowiedzi: 52
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Witam ostatnio pisaliśmy wraz z Kalokliwem odnośnie urozmaicenia sklepu w kilka niecodziennych bądź trudnych do zdobycia itemków. Wszystkim też musi być w zawyżonych cenach! miecz za 50k jest genialne ponieważ trzeba poświęcić sporo czasu by zebrać na niego co jest świetne.
Mieliśmy to rozwinąć więc: 
-lodowy piechur (może nawet sam enchant)
-jakaś super zbroja która by pasowała do tego super miecza który już można nabyć w sklepie lub nawet cały set. 
-zrobienie przeliczników na nowo co do jedzenia. ponieważ sprzedajemy wszystko w jednej cenie.

Można by zrobić także stragany takie z NPC w środku. Wykupujesz miejsce na targu wystawiasz towar i ustalasz ceny. Później inni gracze mogą kupować rzeczy.
To w sumie tylko propozycji na ten moment  
   Pozdrawiamy Mishin i Kalokliw Meaw

Odpowiedz
Witam. Niestety dopracowany sklep to pięta Achillesowa Doksa XD Więc jeśli chcecie coś wskórać to dobrze było by przedstawić jakieś konkretne propozycje, bardzo konkretne.
Jeśli chodzi o zbroje do tych kozackich mieczy to jestem za. Poza tym dodał bym, że te najlepsze dostępne dla obywateli i sVipa.
Lodowy piechur to nie jest kto wie jaki problem dla rybaków ;)
Jedzenie faktycznie totalnie ssie (i można też nieźle na nim zarobić XD).

Handel miał się odbywać za pomocą strony www ale chyba projekt zdechł. Miały zostać dodane w zastępstwie stragany graczy ale chyba pod moją nieobecność nikt się nie upominał i to też zdechło :P

Odpowiedz
Moim skromnym zdaniem można by było postawić na spawnie targowisko gdzie gracze mogą wystawiać swoje sklepy by coś sprzedać, kupić lub wymienić. Oczywiście wystawienie takiego npc który by na targu stał kosztowało by trochę jakieś 100 czy tam 200$.
Do sklepu pod /shop dodałbym rzeczy przydatne dla każdej profesji bo dla łowców i rolników fajny jest miecz bo masz looting. Dla górników dodać można Kilof z enchantami na 5 lvl'ach i tak samo fajna łopata dla kopaczy i siekiera dla drwali do kupienia.

Odpowiedz
Cytat:Do sklepu pod /shop dodałbym rzeczy przydatne dla każdej profesji

To ja zamawiam wędkę dla rybaka. A dla rzemieślnika co dostanę? :P

Odpowiedz
Hmm... nie znam się na tworzeniu pluginów ale dla klas typu rzemieślnik fajny by był dodatkowy sklep gdzie może taniej od innych kupić składniki do craftingu lub itemy których normalnie nie można kupić albo ciężko je zdobyć. Problem tylko leży w tym iż nie wiem czy da się coś takiego zrobić dla danej profesji :P

Odpowiedz
Wszystko się da ale po co ;) Na serwerze RPG gdzie gracz mógłby się rozwijać tylko w jednej profesji takie coś było by bardzo ciekawe ale wymaga wielu przeliczyć i przemyśleń żeby się nie okazało, że wszyscy są górnikami bo to się będzie opłacać.
Teraz i tak jest bardzo łatwo o pieniądze więc jaki sens ma tworzenie sklepu, który pomagał by zbijać majątek jeszcze szybciej. Troszkę mi się to kłóci z pojęciem "survival". Jeszcze trochę i będzie "freebuild" XD

Odpowiedz
Plastian ale nikt nie mówi by było tanio jeśli chodzi jak dla mnie super narzędzia powinny być drogie miecz za 50.000$ jest jak dla mnie nawet zbyt tani. Itemy tego typu powinny być za 100.000$. Jeśli chcemy się trzymać w klimatach survivalowych to najleszy byłby targ gdzie każdy stawia swojego wieśniaka i wystawia swoje itemy. Sklepik ograniczony byłby czasowo i miejsce na targowisku trzeba by było wykupić.

Odpowiedz
Ja wolę stragany na własnych działkach. Nic Cię to nie kosztuje ale musisz się wtedy postarać by klienci o Tobie usłyszeli, wiedzieli gdzie przyjść więc lokalizacja jest ważna. No i ryzyko, że można zostać zaatakowanym. Na kilku ostatnich edycjach były stragany na spawnie.. wielki kloc. Później było nieco lepiej bo eleganckie podziemia jednak nie zadowala mnie takie rozwiązanie bo nie mogę automatycznie odbierać i dostarczać towarów do skrzyń (ale to tylko moje personalne odczucie i nie ma powodu by brać je pod uwagę)

Kolejną zaletą sklepów na własnych działkach jest to, że można by wtedy popracować nad jakimiś atrakcjami dla przybyszów.

(27.01.19, 12:22)Kalokliw napisał(a): Itemy tego typu powinny być za 100.000$.
Kojarzysz system skrzynek z nagrodami? No raczej, przecież od paru lat jest wielki boom na to w różnych grach. Moim skromnym zdaniem takie kozackie itemy powinny wypadać właśnie z takich skrzynek. Czy to w postaci takiej jak na poprzednich edycjach czy w innej formie (bo widziałem też inne ciekawe rozwiązania). I nie koniecznie za $$ a za to ile się już z nami bawisz w postaci kluczy w kit.

Odpowiedz
W sumie dlaczego by nie zrobić sklepów na spawnie oraz na swoich działkach? Kto co woli osobiście podobają mi się oba te pomysły

Odpowiedz
Właściwie to nie wiem ;) Trafna uwaga. Stragan do wynajęcia na spawnie i darmowe na działkach to świetny kompromis XD

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości Kontakt z właścicielem serwisu. Napisz do nas... Wyślij