Kwestie handlowe
Wyświetleń: 3297
Odpowiedzi: 16
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Jeżeli będę miał trochę czasu w najbliższej przyszłości to coś ogarnę. Umieszczę hopper do którego ktoś będzie wrzucał zapisaną książkę z treścią ogłoszenia a później ktoś z administracji i ja będziemy je umieszczać na tabliczkach. Zły pomysł?

Odpowiedz
zawsze można dodać starą metode która była.
tabliczki na swoich działkach powiązane do skrzynek i tyle.
sprawdzało się dobrze chyba
Grin

Odpowiedz
Jestem za ale Doks coś pisał o innym pluginie i póki co cisza

Odpowiedz
Zdjęcie 
"Od zawsze" jestem przeciwnikiem wszelkiego rodzaju sklepów admina i skrzynek z giftami. Wg mnie są to elementy które zabijają, a jeżeli nie zabijają, to na pewno nie pobudzają do interakcji pomiędzy graczami.

Jestem zwolennikiem handlu żywiołowego/naturalnego, innego niż oferty i cenniki odgórnie sterowane przez administrację. Wolę bezpośrednią wymianę itemów, poprzez składanie ofert na czacie. Wierzę że w ten sposób pogłębia się relacje pomiędzy graczami.

Ponieważ czat ma dwie zasadnicze wady - nie można handlować z kimś kogo akurat nie ma na serwerze i drugą - kupujący i sprzedający muszą w tym samym czasie śledzić czat.

Handel za pomocą tabliczek i skrzynek co prawda rozwiązuje powyższe problemy, ale za to wprowadza inne utrudnienie. Sklepy są rozsiane po całej mapie i niewielu osobą chce się je odwiedzać.

Kilka miesięcy temu szukałem pluginu, który nie ma powyższych wad, daje centralność jak typowy sklep admina i jednocześnie nie zaburza naturalnej gospodarki.

Auction House jest pluginem na tak że na wersję 1.12
[Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
[Zaloguj się danymi z serwera lub kliknij by się zarejestrować!]

Ma lubiane ostatnio GUI. Zdjęcie poniżej w załączniku.

Plugin swego czasu przetestowałem na swoim serwerku z innym bardzo fajnym pluginem Gringotts

Ten ostatni sprawia, że serwerowa waluta staje się namacalnymi itemami np. emeraldami w skrzyniach.

Ten plugin sprawi, że cyferki $ na kontach graczy, które obecnie są bez znaczenia dla przebiegu gry, jedynie widoczne pod komendą /baltop - stają cię dobrem bardziej materialnym. Taką zamienioną na emeraldy walutę, można już stracić w PVP, lub zbankrutować po stracie cuboidu, etc. Tym samym waluta serwerowa staje się ważniejszym elementem gry.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(13.12.17, 16:58)AloneInTheDark napisał(a): [Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]

Ma lubiane ostatnio GUI. Zdjęcie poniżej w załączniku.

Plugin swego czasu przetestowałem na swoim serwerku z innym bardzo fajnym pluginem Gringotts

Ten ostatni sprawia, że serwerowa waluta staje się namacalnymi itemami np. emeraldami w skrzyniach.

Ten plugin sprawi, że cyferki $ na kontach graczy, które obecnie są bez znaczenia dla przebiegu gry, jedynie widoczne pod komendą /baltop - stają cię dobrem bardziej materialnym. Taką zamienioną na emeraldy walutę, można już stracić w PVP, lub zbankrutować po stracie cuboidu, etc. Tym samym waluta serwerowa staje się ważniejszym elementem gry.
Głosuję za! Dwiema rękami XD

Odpowiedz
Krótko mówiąc... Tylko wolny rynek, tylko kapitalizm! :P
Jestem za

Ubi lex, ibi poena
Odpowiedz
I ja również

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu