Serwer a serwer
Wyświetleń: 5176
Odpowiedzi: 39
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Witam.

Ze względu na to iż bywam dziki jako głos ludu, to rzadko się wypowiadam.

Główne zagadnienie tego wątku polegać będzie na tym że serwer nie jest taki jak zakładano przy jego tworzeniu....

Głównym sensem serwera było stworzenie serwera surwiwal w jego klasycznej odsłonie...  Jednakże jak sam zauważyłem, coś poszło nie tak...
Pomijając fakt ustawień trudności, można by się zadziwić nad tym jak serwer nas rozpieszcza...

Skrzynki, sklep, pvp, to tylko podstawowe rzeczy które winno się zmienić. 

Sama administracja w tym ja!  Powinna być bardziej Administracją niż graczami....
Powinna nie tylko grać i przymykać oko na czat ale też w pełni obsługiwać forum oraz składać raporty Administratorowi.
Sam wiem że ta rola nie jest łatwa i jako Moderator nie jestem ideałem, jednakże chcę to też tu poruszyć.

Dlaczego Czepiam się moderacji serwera?

A to dlatego że nie widać różnicy pomiędzy Graczem a Moderatorem.  Wiem że zwą mnie "Banmerem" i najlepiej jak nigdy nie miałbym opcji banowania. Co jest przykre, bo widać tylko mnie boją się gracze i czują respekt... Moderatorzy serwera jak i Vice Administratorzy nie wypowiadają się zbyt wiele na temat tego co jest nie tak i co winno się zmienić aby poprawić komfort gry. Nie chodzi o propozycje czy też problemy graczy jako same w sobie.  Nie zauważyłem szerszej działalności na forum prócz wypowiedzi w luźnych wątkach..

Jak już zdołałeś drogi użytkowniku zbulwersować się co do moich wypowiedzi, to coś ci podpowiem....
Jestem tu od początku i tylko dzięki temu że Właściciel oraz główna Administracja serwera (Chyba nie miała zastrzeżeń) zgodzili się abym miał Moderatora.

Moją rolą jest konsekwentne działanie na rzecz serwera oraz jego polepszenia względem uprzyjemnienia ci gry.
Jako że nie od dzisiaj jestem Moderatorem, postanowiłem odpocząć od trudniejszej roli i wyluzować. 

To tyle jak byś czepiał się dlaczego akurat ja piszę taki wątek.

Wracając do meritum wątku...

Serwer jest zbyt łatwy...  Skrzynie oraz rangi oferują tyle że nie trzeba się o nic martwić...
Początkowa wersja sklepu nie była w ogóle przemyślana.... Obecne promocje dostarczone przez Właściciela są jak kupka zabawek..

Tak kupka...  Myślący gracz chcący tu grać, zostaje tu tylko ze względu na ludzi tu grających.... No ale nie to było głównym założeniem serwera...

O ile ja dobrze pamiętam, to głównym założeniem serwera było uzyskanie ciężkiego do bólu surwiwalu, gdzie każdy bałby się wszystkiego...

Niestety na chwilę obecną jesteśmy wręcz zarzucani itemami... 

Gracz zamiast zastanawiać się jak ma się uzbroić wędrując do kopalni, to zastanawia się tylko ile wżąć jedzenia....

Albo w ogóle go nie bierze.... 

Jak dla mnie to Właściciel powinien reedytować serwer.

[Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
[Zaloguj się danymi z serwera lub kliknij by się zarejestrować!]

W obecnej formie jest on po prostu zbyt łatwy...  A to po krótkim czasie zniechęca graczy a co najgorsze to to ich nudzi....

To nuda samotności odtrąca...

Bo to społeczność tworzy serwer żywym.
Odpowiedz
Po części mogę się z Tobą zgodzić, a po części nie. Zacznijmy od najważniejszej poruszanej w tym wątku sprawy... Według mnie faktycznie, jak na survival, gra na serwerze jest zbyt prosta, a o itemy, nawet te najcięższe do zdobycia, nie jest wcale tak trudno.
Dalej - moderatorzy faktycznie nie różnią się wiele od graczy. No i bardzo dobrze. Moderator to nie bóstwo, które stoi ciągle na spawnie i tylko gapi się w chat. Ma grać i być widzianym, a w razie potrzeby również zaprowadzać porządek. Jeżeli zaś chodzi o aktywność Vice... Powiem tylko tyle, że w sprawach kluczowych się wypowiadam w różnych wątkach, zaś o prostszych błędach piszę prywatnie z Doxem ;p
Poza tym grają tutaj głównie osoby, które zwracają uwagę raczej na rozwój ?gospodarczy?. Mogą sobie pozbierać surowce, pobudować. Po prostu pograć swobodnie razem z kumplami, a nie uciekać przed mordercami - chociaż jeśli o to chodzi, wrażeń może dostarczyć Rambo. Nasz serwer jest miejscem dla osób, które nie lubują się w trybach pokroju EasyHC (czy jak to się pisze). Jego formuła nie jest tym, co odstrasza. To może raczej pierwsze wrażenie - "przepiękny" spawn i niewielka ilość graczy, oscylująca co prawda w porywach w okolicach 10-15, jednak często bliska 0.
A na koniec Cię pocieszę: nie martw się! Gracze po prostu przekręcają Twój nick, nawiązując do Twojego zamiłowania do banów. Strachu nie budzisz, raczej pewien rodzaj sympatii Grin

Hidden Uwaga! Jestem wszędzie! Hidden
Odpowiedz
Ekipa to też ludzie. To też są gracze. Mają egzekwować przestrzeganie regulaminu, ale to nadal zwykli gracze, ludzie. Ważne, żeby byli widoczni w grze i czytali na bieżąco forum ;)

Tu nie chodzi o hardy survival tylko przyjemność z gry. Taka formuła pozwala na dowolność rozwoju - gospodarczą, szukanie rozrywek pvp (khem, Rambo), ktoś inny woli eksplorować świat. Cel jest jeden - przeżyj. My dajemy Ci różne możliwości, Ty robisz co chcesz. W granicach regulaminu. Ogranicza tylko kreatywność i jeśli kogoś nudzi po krótkim czasie, to albo sandbox nie jest dla niego albo nie rusza kreatywności :P

Poza zgłoszeniem, że jest zbyt niski poziom trudności, nie słyszałem głosów, żeby coś było nie tak, za łatwo czy coś. Ceny w sklepie zawsze można skonsultować z graczami. Dyskusja, komunikacja gracze-ekipa. Tylko w ten sposób stworzymy serwer dla graczy. Mam wrażenie, że od zawsze o to chodziło, a nie narzucenie jakiegoś hardkoru ;)

Paradoks:
>nic się nie dzieje na serwerze
>robimy eventy
>zarzucacie nas cennymi itemami, które powinno być trudno zdobyć

Ubi lex, ibi poena
Odpowiedz
@MrCrash
W "nic nie dzianiu się" nie chodzi tylko o to, że eventów brak. Po prostu mamy zbyt mało graczy, a kiedy już ktoś siedzi i gra, to tylko sam ze sobą lub jedynie ze znajomym, czy dwoma. Poza tym podczas eventów nie trzeba upychać w skrzyniach wszystkiego co wleciało pod łapkę.
Warto by było pomyśleć o czymś nowym, ciekawym, bo cotygodniowy event w świątyni w końcu się znudzi, albo straci polot, bo wszyscy będą już mieli masę itów z poprzednich jego edycji. Warto by zorganizować jakiś większy konkurs. Nagrodą w nim wcale nie byłyby itemki, a np. "czek na milion dolarów", piękna willa, albo atrakcyjna działka nad brzegiem morza. Jak wspomniałeś, możliwości jest wiele, a ograniczać nas może jedynie kreatywność  Meaw

Odpowiedz
Nie musisz mi tego tłumaczyć, po prostu odnoszę się do tego, że Dan wspomniał o zbyt łatwym zdobywaniu cennych itemów i tak mi się skojarzyło skąd one :P

Ubi lex, ibi poena
Odpowiedz
Tobie pewnie nie, ale ktoś inny, czytający Twoją wypowiedź, mógłby pomyśleć, że tylko o te nieszczęsne eventy chodzi, więc pozwoliłem sobie to sprostować ;p

Odpowiedz
Ok, ok, racja.

Ubi lex, ibi poena
Odpowiedz
wy chyba sami nie wiedzie co byście chcieli :P
w sumie to masz racje danmer, za dużo itków jest za łatwo zdobywanych...ale z drugiej strony, for fun... no to kraszu też ma racje.

tylko... tyyyylkooo Simle
nie itki najważniejsze. milion dolców też fajny. prywatny domek na spawnie na miesiąc... albo 10x10 i do własnej rozbudowy.
kiedyś pamiętam "tazo" ( tak dawno chłopa nie wiedziałem że nie pamiętam jak to przeliterować ) robił event.
polegało to na tym że zaprosił 5 graczy, wisiał w powietrzu i spałnił mobki. i były fale, coraz więcej i trudniej.
za nagrode rozdawał gąbki, drewniane motyczki, albo skórzane pancerze.
fenoment polegał na tym, że były wymyślnie podpisane/nazwane.
i jak gracz dostał takiego itka, to wracał do domu i wieszał na ściane.

MC zawsze był raczej dla młodszych, więc robienie z niego hardcora też nie ma sensu "its all about the fun Simle "
a sklep akurat to chyba njmniejszy problem. ceny faktycznie nie są za niskie Grin

administracja... emm. eemm... danmer ? admini powinni być adminami, nie graczami. spoko, tylko jak jest 4 adminów na serwie, i 4 graczy Grin to co oni maja robić ? w sensie ci admini Grin raportować ? co raportować ? jak się nic nie dzieje Grin
taki admin to powinien używać rangi na forum.
w grze, jak nie jest potrzebny, to se może robić co chce.
chodzi mi że praca admina zaczyna się od forum. praca moda zaczyna się od czatu.

ale co zrobić, ze administracji jest więcej niż graczy XD wiem wiem... nie więcej... ale chodzi mi że na obecą ilość graczy, administracja nie ma co robić Grin

Odpowiedz
(aaaaaH
jeszcze bym zapomniał, bym edytował, ale nie moge.)

jeśli uważacie że Rambo to jest chodzący atut PVP tego servera, to się mylicie.

Odpowiedz
Ja od paru dni nie gram na serwerze ale obserwuję co się dzieje na forum. Nie przeskadzało mi że eventy były raz na ruski rok. Noo.. poziom trudności nie został podwyższony a kitów itp. jest 6297643*46294817. Największy wpływ miał na to gracz Rambo20 który nw czemu napadał na mnie cały czas i musiałem ukrywać się, a kiedy wrócił do siebie grałem z mapą obok co nie pozwalało mi normalnie grać, jednak nie poddałem się, zbudowałem mur. Rambo poszedł specjalnie po perłę aż do endu, przedostał się przez mur, okazało się że gracz niedodany do działki może praktycznie wszystkie bloki typu klapy i drzwi otwierać, ja byłem afk w żelaznym secie, zabił mnie wychwalając się na czacie jaki jest super, jak przeciętny dzieciak a gdy przyszłem do niego okazał się pipką :p . Oczywiście chciałem zabić mu npc, ale są niewrażliwe na prawie wszystko. Ostatecznie wolałem przenieść się na słabszy serwer ale bez patologii.
PS. Itemów mi nie oddał, mimo iż ładnie go prosiłem a dla niego są bezużyteczne.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu