Ankieta: Podoba się?
Ankieta jest zamknięta.
Tak
76.92%
10 76.92%
Nie
23.08%
3 23.08%
Razem 13 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Stackowanie mobków
Wyświetleń: 6414
Odpowiedzi: 54
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Nie chce tworzyć nowego wątku więc tu zapytam się, są jakieś plany dotyczące ograniczenia lagów przez mechanizmy redstone wykorzystywane w automatycznych farmach?
Są bardziej odczuwalne niż od mobów, a cały czas zwiększa się ilość farm.

Odpowiedz
Mechanizmy redstone lagują głównie komputer użytkownika a nie serwer, tak zrozumiałem z wypowiedzi Doksa na serwerze.

Odpowiedz
No to chyba zrozumiałeś na odwrót XD nadużywanie redstone mocno wpływa na wydajność

Odpowiedz
Z moich obserwacji wynika, że mechanizmy z redstona znacznie obniżają wydajność, jeśli są nieodpowiednio budowane. Szczególnie mam tu na myśli nieskończone pętle/zegary, które "kręcą się" bez przerwy, nawet gdy nie są na ten moment potrzebne. Nie wiem jednak, czy wina leży w takim wypadku po mojej stronie czy serwera. Nie znam się na tym.

Odpowiedz
No jak wina może leżeć po stronie serwera skoro Ty budujesz mechanizm Grin Redstone z natury jest ciężki ze względu na ilość aktualizacji bloków wymaganych do utrzymania czegoś tak prostego, jak wykrywanie gracza. Do tego dochodzi aktualizacja poziomu światła.

Odpowiedz
(01.12.17, 12:08)Somka napisał(a): Nie chce tworzyć nowego wątku więc tu zapytam się, są jakieś plany dotyczące ograniczenia lagów przez mechanizmy redstone wykorzystywane w automatycznych farmach?
Są bardziej odczuwalne niż od mobów, a cały czas zwiększa się ilość farm.

Jeszcze apropo tego, największe lagi to powoduje woda która spływa i spłukuje wszystko i niesie za sobą plony a nie sam mechanizm. Sam mechanizm w typowej takiej farmie to podnieś, opuść tłok blokujący wodę i nic więcej. Tak jak drzewiec napisał jak coś się zapętla w mechanizmach to wtedy są ostre lagi. Mamy latarnie morską, którą jak sie odpali żeby się kręciła dookoła to fpsy u mnie potrafią spaść o 40 w dół, więc z tej przyczyny nie odpalamy jej.

Odpowiedz
Co do różnych, innych lagów wywołanych przez gracza znajdą się odpowiednie punkty w regulaminie.

Odpowiedz
Ktoś przesadzi z redstonem to wtedy myśleć będziemy Grin Póki co temat dotyczy czego innego więc nie róbmy już offtopu bo bym musiał i siebie ukarać XD
Już wkrótce koniec głosowania.

Odpowiedz
Wprowadzam stackowanie mobów [max 20 szt. w jednym stacku], stackowane mają być TYLKO:
Krowy
Owce
Kurczaki
Świnie

Jeżeli inne moby będą się stackować proszę pisać.

Farm limiter zostanie usunięty w Pn.

Odpowiedz
Dodaj również króliki których farmy też pewnie ktoś ma.

Jeśli wydaje Ci się, że jesteś najmądrzejszym człowiekiem na świecie, to wiesz co? Masz rację! Wydaje Ci się..
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu