Ankieta: Podoba się?
Ankieta jest zamknięta.
Tak
76.92%
10 76.92%
Nie
23.08%
3 23.08%
Razem 13 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Stackowanie mobków
Wyświetleń: 8355
Odpowiedzi: 54
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Udzielają się tutaj osoby popierające pomysł bądź wstrzymujące się od głosu więc czemu osoby, które głosują przeciw nie uzasadnią tego? Ja mogę np nie dostrzegać jakichś wad i przedstawiać pomysł tylko w dobrym świetle a to opozycja powinna najgłośniej grzmieć XD

Odpowiedz
Czekamy do końca ankiety i wprowadzam w zależności od wyniku.

Odpowiedz
Dziwię się że aż 8 graczy chce tego dodatku, w pluginie widzę tylko jedną zaletę, choć może jestem ślepy.
Jak mam rozmnażać zwierzęta skoro fizycznie będzie tylko jedno, oczywiście zaraz będzie odpowiedź typu: " Można dodać możliwość grupowania się zwierząt jeśli będzie ich dopiero powyżej 4 na chunk, ale to i tak nie daje pełnej możliwości ich rozmnażania - jeden z elementów przetrwania zaburzony.
Stackmob na survivalu? Ten plugin stosuje się głównie na skyblockach czy freebuildach, taka sytuacja: do serwera dołącza nowy gracz który zwiedza cuboildy graczy, zauważa jedną owcę z napisem 100x i myśli sobie: kurna co jest? serwer żałuje ramu dla graczy?
Autor wątku napisał że będzie można golić wszystkie połączone owce jednym kliknięciem ech, w normalnych warunkach wymagałoby to wysiłku ze strony gracza.
Na końcu najlepsze, czyli grupowanie wrogich mobów, przykładowo na gracza idą 5 zombie z różnych stron gdy będą przy sobie to się złączą i gracz może je kontrolować, normalnie taka osoba trochę oberwałaby, co dopiero w ciasnych miejscach. Albo jest 4 szkieletów i grupują się w jeden, gracz łatwo ich zabije a bez grupowania nawet nie dałby rady podejść. O zombie siege nie wspominam.
Mam również pewne hobby, lubię nazywać i zamurowywać zombie/szkielety z ciekawą zbroją tak na pamiątkę, a plugin pewnie zespsułby to.
Jeśli jest mało wad to dodam kolejne Simle

Odpowiedz
A czy ktoś pisał, żeby grupować wrogie moby? Zresztą wątpię by takie podstawowe pluginy do ograniczania lagów miały tą opcje bo moby agresywne respią się w nocy i w dzień zazwyczaj znikają ale neutralne już nie. A nawet jeśli to autor posta pisał też, że można znaleźć plugin w którym można wszystko skonfigurować.

"Możecie sobie na nas pluć, oblewać nas gorzałą czy obrzucać jedzeniem. W większości przypadków skwitujemy to tylko śmiechem i zapomnimy o sprawie. Jednak nigdy, ale to nigdy, nie wybaczymy tym, którzy krzywdzą naszych przyjaciół!!!"
Odpowiedz
(29.11.17, 20:39)Somka napisał(a): Dziwię się że aż 8 graczy chce tego dodatku, w pluginie widzę tylko jedną zaletę, choć może jestem ślepy.
Jak mam rozmnażać zwierzęta skoro fizycznie będzie tylko jedno, oczywiście zaraz będzie odpowiedź typu: " Można dodać możliwość grupowania się zwierząt jeśli będzie ich dopiero powyżej 4 na chunk, ale to i tak nie daje pełnej możliwości ich rozmnażania - jeden z elementów przetrwania zaburzony.
Stackmob na survivalu? Ten plugin stosuje się głównie na skyblockach czy freebuildach, taka sytuacja: do serwera dołącza nowy gracz który zwiedza cuboildy graczy, zauważa jedną owcę z napisem 100x i myśli sobie: kurna co jest? serwer żałuje ramu dla graczy?
Autor wątku napisał że będzie można golić wszystkie połączone owce jednym kliknięciem ech, w normalnych warunkach wymagałoby to wysiłku ze strony gracza.
Na końcu najlepsze, czyli grupowanie wrogich mobów, przykładowo na gracza idą 5 zombie z różnych stron gdy będą przy sobie to się złączą i gracz może je kontrolować, normalnie taka osoba trochę oberwałaby, co dopiero w ciasnych miejscach. Albo jest 4 szkieletów i grupują się w jeden, gracz łatwo ich zabije a bez grupowania nawet nie dałby rady podejść. O zombie siege nie wspominam.
Mam również pewne hobby, lubię nazywać i zamurowywać zombie/szkielety z ciekawą zbroją tak na pamiątkę, a plugin pewnie zespsułby to.
Jeśli jest mało wad to dodam kolejne Simle

O i o takie coś mi chodzi, bardzo dziękuję. No i teraz pozostali co o tym sądzicie?

Sprostuję też co nieco ;) Nie ma najmniejszego problemu z rozmnażaniem, karmisz tego jednego zestackowanego 2x porcją i obok pojawia się małe (przynajmniej w pluginie, który ja widziałem). Wszystko idzie wcześniej sprawdzić na jakimś testowym świecie.
Co do golenia to nic takiego nie napisałem ;) Golenie odbywa się pojedynczo.
W obecnej sytuacji jest poniekąd podobnie. Idzie na Ciebie 5 zombie i nagle pyk czystka - dajmy na to w jaskini pod Tobą było kilka innych mobków i skasowało 3, które próbowały Cię zabić. Pomijając już fakt, że zombie nie jest żadnym wyzwaniem Grin Zawsze można spróbować jakoś podrasować zgrupowane moby.
Z tego co się orientuję to mob w eq nie stackuje się z innym chyba, że ma takie samo eq. A przy obecnym stanie to ja bym się bał tak chomikować bo pierwsza lepsza czystka, jakieś moby w okolicy i papa. ;)

(29.11.17, 21:17)Zimon napisał(a): A czy ktoś pisał, żeby grupować wrogie moby? Zresztą wątpię by takie podstawowe pluginy do ograniczania lagów miały tą opcje bo moby agresywne respią się w nocy i w dzień zazwyczaj znikają ale neutralne już nie. A nawet jeśli to autor posta pisał też, że można znaleźć plugin w którym można wszystko skonfigurować.
Ależ oczywiście, wrogie moby wcale nie muszą być stackowane ;) Odpowiedni dobór pluginu i configu i wszyscy będą happy. Po to tutaj dyskutujemy bo omówić takie kwestie. I byłbym bardzo zadowolony gdyby udzieliła się tutaj jak najliczniejsza grupa graczy.

Odpowiedz
Elegancko, jeszcze kilka zdań odemnie. 5 zombie niestanowią problemu na otwartej przestrzeni, chodziło mi o jaskinie, dziury itp. Na każdym serwerze widziłem jak wrogie moby łączą się i jestem zadowolony że można to zmienić, grupują się niezależnie od eq resetując swój stan i mam nadzieję że nie bedą tutaj łączyć się w żaden sposób. Jestem na tak! :P

Odpowiedz
Plastek, dodaj tutaj link tego moda, który widziałeś. Niech zainteresowani sobie o nim poczytają, wtedy będzie można dyskutować coś więcej. Głosować można jeszcze do końca tego tygodnia.

Jeśli wydaje Ci się, że jesteś najmądrzejszym człowiekiem na świecie, to wiesz co? Masz rację! Wydaje Ci się..
Odpowiedz
Plastian wysłał mi link, plugin ma wiele opcji, stackowane będą tylko moby pasywne.Ręsztę opcji ustalę sam na poczatek o czym będzie można dyskutować w tym wątku.
Zabieram się do pracy, ankieta jest do jutra.

Odpowiedz
Jeszcze nie zagłosowałam, bo mam wątpliwości czy to nie zaszkodzi survivalowemu klimatowi serwera. Jak to będzie wyglądało? Każdy będzie miał po jednym zestackowamym zwierzęciu, w którym będzie go 100 sztuk? Jeśli tak to, jest to zbyt wygodne. Jeszcze gorzej jeśli możliwe będzie posiadanie kilku maksymalnie zestackowanych zwierząt. Chcecie podwyższyć poziom trudności i jednocześnie mieć takie ułatwienie?

[Obrazek: fOtB5Iw.png]
Odpowiedz
100 to była luźna myśl XD może być mniej. Głównie chodzi o to żeby nie obciążać maszyny wielkimi hodowlami.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu