Ankieta: Podoba się?
Ankieta jest zamknięta.
Tak
76.92%
10 76.92%
Nie
23.08%
3 23.08%
Razem 13 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Stackowanie mobków
Wyświetleń: 9057
Odpowiedzi: 54
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Generalnie pomysł jest taki, że zamiast ograniczać ilość mobów na serwerze to zacząć pakować je w stacki Grin
Jak to wygląda? Już spieszę z wyjaśnieniem XD Posiadasz zagrodę dajmy na to 100-u owiec. Prawda, że zajmuje to dużo miejsca? No to teraz sobie wyobraź, że te wszystkie owieczki w promieniu X kratek znikają a na środku stoi tylko jedna z byczym napisem nad głową 100x Owca. No ale dobra, jak teraz dobrać się do wełny? Tak samo jak kiedyś, nożyce w łapkę i do dzieła ;) Obok pojawi się naked owca Secretlaugh i też będzie się stackować. I proszę jakie to proste i wygodne Grin

Odpowiedz
A mogę zapytać w jaki sposób coś takiego by działało na serwerze ? W sensie znalazłeś na to jakiś plugin? Jeżeli podzięki temu na chunkach byłyby mniejsze lagi i wyszło by to tez korzystnie dla działania serwera to można o tym podyskutować.

Jeśli wydaje Ci się, że jesteś najmądrzejszym człowiekiem na świecie, to wiesz co? Masz rację! Wydaje Ci się..
Odpowiedz
(28.11.17, 13:43)Booyah napisał(a): [Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników!]
[Zaloguj się danymi z serwera lub kliknij by się zarejestrować!]

Odpowiedz
Można to wprowadzić choćby na próbę. Jeśli wszystko będzie dobrze działało to się już zostawi.

[Obrazek: fOtB5Iw.png]
Odpowiedz
A jak Wam konie się zestackują? Moby zaczną nie działać na system spawnowania jak powinny "mobgrinder" itp.
Jestem na nie, lecz jak mawiał mój mentor, to że jestem na nie, nie znaczy że mnie nie przekonacie i że nie wprowadze...

Odpowiedz
Konie nie muszą się stackować. Od tego jest konfiguracją, że ustawiasz sobie tak jak tego chcesz Grin Od wyboru jakie moby po ich maksymalną liczbę "w jednym".
Na pewno masz tam jakiś testowy świat więc sam możesz zobaczyć jak to będzie działać.
Co prawda ubijanie może się nieco wydłużać ale niektóre pluginy mają tryby bicia po jednym i ubijania wszystkich zestackowanych na raz.

Odpowiedz
Jestem za. Przynajmniej warto to przetestować.

Odpowiedz
Plastian odrobił pracę domową i podał racjonalny argument, więc również popieram, chociaż w kwestii konfiguracji pewnie będzie trzeba coś konkretnego ustalić żeby nie było niedomówień co działa a co nie.

Jeśli wydaje Ci się, że jesteś najmądrzejszym człowiekiem na świecie, to wiesz co? Masz rację! Wydaje Ci się..
Odpowiedz
Plastian jedyny plugin aktualizowany nie ma żadnych opcji cfg.
Jak znajdę lub podasz jakis konkretny, przetestuje i zobaczymy co dalej.

Odpowiedz
Trzeba dobrać dobrze plug-in i można przetestować

Ubi lex, ibi poena
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu