♛ OnlineCraft ♛
Kilka pomysłów ode mnie - Wersja do druku

+- ♛ OnlineCraft ♛ (http://www.onlinecraft.pl)
+-- Dział:
Survival [1.13]http://www.onlinecraft.pl/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Propozycje (http://www.onlinecraft.pl/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Kilka pomysłów ode mnie (/showthread.php?tid=1359)

Strony: 1 2 3

Kilka pomysłów ode mnie - nergosu - 07.01.19

Gram od niedawna, ale upamiętniając dawne czasy mojego małego serverka, mogę zaproponować kilka ciekawych rzeczy, które mogłyby przyciągnąć graczy:

-Gate/Bramy robiło się je kiedyś z tabliczek, pozwalało "opuszczać" płotki jako kraty bramy, myślę że to całkiem fajna zabawka.
-Mini dungeony, jakiś labirynt jak było pisane w innym temacie z cyklicznym respawnem, np. co godzinę albo 3, 6 respi się boss w dungeonie do którego trzeba dojść przez jakieś mini puzzle, labirynty etc. cenne nagrody (surowce, itemy enchantowane).
-Najważniejsze imo to walki królestw, byłyby 2 duże frakcje serwerowe prowadzone przez liderów, którzy mogliby rekrutować swoich ludzi nadawać im rangi etc. każda ze stron posiadałaby swoją siedzibę (jakiś zamek np.) i mogliby ze sobą wzajemnie konkurować, np. wyświetlało by się na górze gui która frakcja prowadzi wyścig zbrojeń, a składało by się na to np. ilość rzadkich surowców takich jak diamenty, szmaragdy itd. ilość zabitych osób z przeciwnej frakcji, ilość członków danej frakcji i wygrane raidy*.
Raidy* polegałyby na zbiorowym ataku jednej z frakcji na drugą, będzie to event jawny , jedna ze stron wypowiada wojnę drugiej i jeśli liczba członków online jest wystarczająca to obydwie ze stron wpłacają np. daną ilość diamentów ze skarbca do puli, strona wyzywająca musi zabezpieczyć fort przeciwnika, a druga strona musi się obronić, wygrywa frakcja która zabije wszystkich przeciwników i zgarnia pulę oraz łupy wojenne, niszczenie bloków fortecy może być dostępne tylko podczas raidów i odbudowuje się automatycznie po raidzie, lub muszą to zrobić gracze ręcznie.

Ostatnie mozna modyfikować według uznania, ale dla mnie byłaby to świetna zabawa.

RE: Kilka pomysłów ode mnie - evelx - 07.01.19

Az mi sie przypomnialy stare czasy frakcji z innego serwera hehe :]
Ale na tym serwerze watpie zeby to wypalilo bo gracze na OC sa bardziej nastawieni na budowe roznych budynkow zdobywanie surowcow itp. rzadko widac ze ktos z kims sie klepie, wiec watpie zeby ktos chcial takie cos bo to by zmienilo CALY serwer a nie dosc ze malo osob jest na takie cos to pewnie duzo ludzi by uciekalo na inne serwery z
survivalem, a nie takimi " frakcjami ".

RE: Kilka pomysłów ode mnie - nergosu - 07.01.19

Jeszcze wpadłem na coś takiego, że:
-Robienie pt, dodajemy graczy do swojego party i nie możemy się miedzy sobą bić pvp, i dostajemy jakieś tam bonusy dmg albo speed, takie mini frakcje xd
-Ochrona przed pvp dla turystów

RE: Kilka pomysłów ode mnie - Doksomedon - 07.01.19

Sojusze/party mniej wiecej mam napisane, ochrona dla turystow jest tylko chwilowo zostala wylaczona.
Jest to 1h online.

RE: Kilka pomysłów ode mnie - darzamat - 07.01.19

Klepanie się na tym serwie chyba nie przejdzie jak już wspomniano :(
Ale dungeony grupowe jak w dobrym MMORPG czemu nie. Na przykład raz dziennie, żeby serwera nie przeciążyć.
Już widzę te haksy w walce zbrojeń Grin

RE: Kilka pomysłów ode mnie - nergosu - 09.01.19

Nie będę zakładał nowego tematu, więc kontynuuję tutaj.
Proponuję rozrywkę dla adminów, konkretniej:
Zbudować budynek sądu, gdzie będzie się sądzić cheaterów a potem jakieś wyzwania(prace społeczne), albo więzienie.
Do więzienia można by też wsadzać łamiących regulamin graczy na pewien okres czasu.

RE: Kilka pomysłów ode mnie - darzamat - 10.01.19

Hehe ban to takie więzienie Simle
Dobrze, że kombinujesz coś na nasz serwer i chwała Ci za to ale to chyba zbyt uogólnione i czasochłonne Simle
Ale prace społeczne jak czyszczenie mapy z opuszczonych działek itp to nawet nawet

RE: Kilka pomysłów ode mnie - nergosu - 10.01.19

Jeśli trzeba to mogę sam zbudować takie cuś, tylko dajcie troche cobbla :V.
A pluginy mogę rozpisać listę kroków, albo schemat blokowy, z samym kodem może być średnio, bo nie znam architektury serwera.

I jeszcze fajny by był plugin pozwalający na siadanie na schodkach, wtedy krzesełka by działały.

RE: Kilka pomysłów ode mnie - evelx - 10.01.19

Te " krzeselka " byly juz na poprzedniej edycji. ;]

RE: Kilka pomysłów ode mnie - nergosu - 11.01.19

(10.01.19, 19:23)evelx napisał(a): Te " krzeselka " byly juz na poprzedniej edycji. ;]

Świetnie, że były na poprzedniej edycji, czy mogą być znowu?